RAY-103-7.5(100)
DigiKey Part Number
A132468-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAY-103-7.5(100)
Description
GROUND BRAID TUBE 0.3"DIA METER
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Tubular Ground Braid 0.295" (7.50mm) - Inner Dia X Enter Number of Meters in Order Quantity 36 AWG
Category
Size, Supplied
0.295" (7.50mm) - Inner Dia
Manufacturer
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Number of Carriers
24
Series
Wire Gauge - Ends
36 AWG