352147KFT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 352147KFT |
Description | RES SMD 47K OHM 1% 2W 2512 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 kOhms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 352147KFT Models |
Category | Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2512 (6332 Metric) |
Part Status Active | Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm) |
Resistance | Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm) |