3522100RJT
DigiKey Part Number
A121119TR-ND - Tape & Reel (TR)
A121119CT-ND - Cut Tape (CT)
A121119DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3522100RJT
Description
RES SMD 100 OHM 5% 3W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Ohms ±5% 3W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
3522100RJT Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)