EP2WSS22RJ | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 1712-EP2WSS22RJCT-ND - Cut Tape (CT) 1712-EP2WSS22RJTB-ND - Tape & Box (TB) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | EP2WSS22RJ |
Description | EP 2W (SS) 22R 5% |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Wirewound |
Series | Temperature Coefficient ±300ppm/°C |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Part Status Active | Package / Case |
Resistance | Supplier Device Package Axial |
Tolerance | Size / Dimension 0.138" Dia x 0.374" L (3.50mm x 9.50mm) |