ROX5SSJ47R
DigiKey Part Number
A142768CT-ND - Cut Tape (CT)
A142768TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ROX5SSJ47R
Description
RES 47 OHM 5% 5W AXIAL
Detailed Description
47 Ohms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety Metal Oxide Film
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)