SQPW54R7J
DigiKey Part Number
A137444-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SQPW54R7J
Description
RES 4.7 OHM 5% 5W AXIAL
Detailed Description
4.7 Ohms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Cement Coated, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Wirewound
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension
0.394" x 0.354" Rectangular x 0.866" L (10.00mm x 9.00mm x 22.00mm)