NMN0.25BK500
DigiKey Part Number
1030-NMN0.25BK500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NMN0.25BK500
Description
SLEEVING 0.250" ID POLY 500' BLK
Detailed Description
Black Polyamide Multifilament, Halogen Free Braided Sleeving 0.250" (6.35mm) 500' (152.40m)
Length
500' (152.40m)
Series
Wall Thickness
0.030" (0.76mm)
Operating Temperature
-45°C ~ 150°C
Diameter - Inside
0.250" (6.35mm)
Diameter - Outside
0.310" (7.87mm)