NMN0.75BK250
DigiKey Part Number
1030-NMN0.75BK250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NMN0.75BK250
Description
SLEEVING 0.75" ID POLY 250' BLK
Detailed Description
Black Polyamide Multifilament, Halogen Free Braided Sleeving 0.750" (19.05mm) 250' (76.20m)
Length
250' (76.20m)
Series
Wall Thickness
0.040" (1.02mm)
Operating Temperature
-45°C ~ 150°C
Diameter - Inside
0.750" (19.05mm)
Diameter - Outside
0.830" (21.08mm)