ESD2CANFD24DBZR
DigiKey Part Number
296-ESD2CANFD24DBZRTR-ND - Tape & Reel (TR)
296-ESD2CANFD24DBZRCT-ND - Cut Tape (CT)
296-ESD2CANFD24DBZRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESD2CANFD24DBZR
Description
TVS DIODE 24VWM 37VC SOT233
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37V (Typ) Clamp 3.5A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-23-3
Category
Power - Peak Pulse
133W
Applications
CAN
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
2.5pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
2
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V (Max)
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Breakdown (Min)
35.5V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
37V (Typ)
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.5A (8/20µs)