LMZM23601V5SILR
DigiKey Part Number
296-LMZM23601V5SILRTR-ND - Tape & Reel (TR)
296-LMZM23601V5SILRCT-ND - Cut Tape (CT)
296-LMZM23601V5SILRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMZM23601V5SILR
Description
DC DC CONVERTER 5V
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 5V 1A 4V - 36V Input
EDA/CAD Models
LMZM23601V5SILR Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Efficiency
87%
Voltage - Input (Min)
4V
Size / Dimension
0.15" L x 0.12" W x 0.06" H (3.8mm x 3.0mm x 1.6mm)
Voltage - Input (Max)
36V
Supplier Device Package
10-uSIP (3.8x3)
Voltage - Output 1
Base Product Number
Current - Output (Max)
1A