THS3001IDGN
DigiKey Part Number
296-34198-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
THS3001IDGN
Description
IC OPAMP CFA 1 CIRCUIT 8HVSSOP
Customer Reference
Detailed Description
Current Feedback Amplifier 1 Circuit 8-HVSSOP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
THS3001IDGN Models
Category
Voltage - Input Offset
1 mV
Mfr
Current - Supply
6.6mA
Packaging
Tube
Current - Output / Channel
120 mA
Part Status
Obsolete
Voltage - Supply Span (Min)
9 V
Amplifier Type
Voltage - Supply Span (Max)
33 V
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Slew Rate
6500V/µs
Mounting Type
Surface Mount
Gain Bandwidth Product
1.75 GHz
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
-3db Bandwidth
420 MHz