PESD3V3L1BA
DigiKey Part Number
4518-PESD3V3L1BATR-ND - Tape & Reel (TR)
4518-PESD3V3L1BACT-ND - Cut Tape (CT)
4518-PESD3V3L1BADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD3V3L1BA
Description
TVS DIODE 3.3VWM 24VC SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24V Clamp 20A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
20A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
480W
Series
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
100pF @ 1MHz
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Package / Case
SC-76, SOD-323
Voltage - Breakdown (Min)
4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24V