CRCW2010100RJNEFHP
DigiKey Part Number
541-100PATR-ND - Tape & Reel (TR)
541-100PACT-ND - Cut Tape (CT)
541-100PADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW2010100RJNEFHP
Description
RES SMD 100 OHM 5% 1W 2010
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CRCW2010100RJNEFHP Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)