CRCW2512100RFKEH is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 9 090
Datasheet
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 28 737
Datasheet
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
Similar
TE Connectivity Passive Product
Similar
Bourns Inc.
Bourns Inc.
100 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW2512100RFKEH
DigiKey Part Number
CRCW2512100RFKEH-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW2512100RFKEH
Description
RES SMD 100 OHM 1% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW2512100RFKEH Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)