CW00525R00JE12
DigiKey Part Number
541-CW00525R00JE12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW00525R00JE12
Description
CW-5 25 5% E12 E3
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Ohms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
Category
Composition
Mfr
Features
Moisture Resistant
Series
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.22mm)