IHLP3232DZER1R0M01
DigiKey Part Number
541-1371-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-1371-1-ND - Cut Tape (CT)
541-1371-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP3232DZER1R0M01
Description
FIXED IND 1UH 18A 5.78 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µH Shielded Molded Inductor 18 A 5.78mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IHLP3232DZER1R0M01 Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
5.78mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
42MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.340" L x 0.322" W (8.64mm x 8.18mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Current - Saturation (Isat)
24A