IHLP3232DZER1R0M51
DigiKey Part Number
541-IHLP3232DZER1R0M51TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-IHLP3232DZER1R0M51CT-ND - Cut Tape (CT)
541-IHLP3232DZER1R0M51DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP3232DZER1R0M51
Description
FIXED IND 1UH 19A 4.9 MOHM SMD
Detailed Description
1 µH Shielded Molded Inductor 19 A 4.9mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
IHLP3232DZER1R0M51 Models
DC Resistance (DCR)
4.9mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
45MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.322" L x 0.322" W (8.18mm x 8.18mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Current - Saturation (Isat)
16.2A