RCP2512W10R0GEB | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RCP2512W10R0GEB |
Description | RES SMD 10 OHM 2% 3.5W 2512 |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 Ohms ±2% 3.5W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Moisture Resistant Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RCP2512W10R0GEB Models |
Category | Features Moisture Resistant |
Mfr | Temperature Coefficient ±150ppm/°C |
Series | Operating Temperature -65°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Package / Case 2512 (6332 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm) |