AZ23C5V1-E3-08 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AZ23C5V1-E3-08 |
Description | DIODE ZENER ARRAY 5.1V SOT-23-3 |
Manufacturer Standard Lead Time | 41 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 5.1 V 300 mW ±5% SOT-23-3 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Power - Max 300 mW |
Manufacturer Vishay General Semiconductor - Diodes Division | Impedance (Max) (Zzt) 60 Ohms |
Series | Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 800 mV |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Configuration 1 Pair Common Anode | Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.1 V | Supplier Device Package SOT-23-3 |
Tolerance ±5% | Base Product Number |