GSD2004S-HE3_A-18
DigiKey Part Number
112-GSD2004S-HE3_A-18TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GSD2004S-HE3_A-18
Description
DIODE ARR GP 240V 350MA SOT23-3
Manufacturer Standard Lead Time
41 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode Array 1 Pair Series Connection 240 V 350mA Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Category
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Manufacturer
Vishay
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 240 V
Part Status
Active
Operating Temperature - Junction
150°C
Diode Configuration
1 Pair Series Connection
Grade
Automotive
Technology
Standard
Qualification
AEC-Q101
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
240 V
350mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1 V @ 100 mA