GSD2004A-HE3_A-08 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GSD2004A-HE3_A-08 |
Description | DIODE ARR GP 240V 350MA SOT23-3 |
Manufacturer Standard Lead Time | 41 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode Array 1 Pair Common Anode 240 V 350mA Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
Manufacturer Vishay | Reverse Recovery Time (trr) 50 ns |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 240 V |
Part Status Active | Operating Temperature - Junction 150°C |
Diode Configuration 1 Pair Common Anode | Grade Automotive |
Technology Standard | Qualification AEC-Q101 |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 240 V | Mounting Type Surface Mount |
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 350mA | Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 100 mA | Supplier Device Package SOT-23-3 |