SMAJ33CA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SMAJ33CA |
Description | TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AC |
Manufacturer Standard Lead Time | 32 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 53.3V Clamp 7.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SMAJ33CA Models |
Category | Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V |
Mfr | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.5A |
Series | Power - Peak Pulse 400W |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Power Line Protection No |
Part Status Active | Applications General Purpose |
Type Zener | Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) |
Bidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V (Max) | Package / Case DO-214AC, SMA |
Voltage - Breakdown (Min) 38.65V (Typ) | Supplier Device Package |