CCM250PS15
DigiKey Part Number
1470-4426-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCM250PS15
Description
AC/DC CONVERTER 15V 251W
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 15V 80 ~ 275 VAC Input
Voltage - Isolation
4 kV
Series
Efficiency
95%
Packaging
Box
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension
6.00" L x 4.00" W x 1.54" H (152.4mm x 101.6mm x 39.1mm)
Voltage - Input
80 ~ 275 VAC
Voltage - Output 1
15V
Standard Number
Current - Output 1
16.7 A