NT0402BRD078K25L | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NT0402BRD078K25L |
Description | RES THIN FILM 0.10% 1/20W 8.25K |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 8.25 kOhms ±0.1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 |
Mfr | Temperature Coefficient ±25ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm) |