SMCJ110A/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
177V Clamp 8.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
DO-214AB
SMCJ110A/TR13
DigiKey Part Number
13-SMCJ110A/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCJ110A/TR13
Description
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AB
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
177V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8.5A
Series
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
110V
Voltage - Breakdown (Min)
122V