10018783-10203TLF
10018783-10203TLF
10018783-10203TLF
DigiKey Part Number
609-1980-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10018783-10203TLF
Description
CONN PCI EXP FMALE 164POS 0.039
Detailed Description
164 Position Female Connector PCI Express™ Gold 0.039" (1.00mm) Black
EDA/CAD Models
10018783-10203TLF Models
Category
Features
Board Guide, Locking Ramp
Mounting Type
Through Hole
Termination
Solder, Staggered
Contact Finish Thickness
Flash
Number of Positions
164
Card Thickness
0.062" (1.57mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Pitch
0.039" (1.00mm)