095FJZFPZAG-024
DigiKey Part Number
115-095FJZFPZAG-024-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
095FJZFPZAG-024
Description
COAX CBL FAKRA TO FAKRA 24"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial Fakra to Fakra RG-58 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Amphenol RF
Length
24.00" (609.60mm)
Packaging
Bag
Cable Type
RG-58
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
Fakra to Fakra
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
Fakra Gen 3.5 Jack, Right Angle
Frequency - Max
3 GHz
1st Contact Gender
Female
Color
Black
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Features
Z Code
2nd Connector
Fakra II (Gen 2.0) Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C