MDM-15SBSP
MDM-15SBSP
MDM-15SBSP
DigiKey Part Number
1003-1281-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-15SBSP
Description
CONN MICRO-D RCPT 15POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (2-56)
Series
Termination
Solder
Shell Material, Finish
Aluminum, Yellow Chromate Plated Cadmium
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C