MDM-25SBSP
MDM-25SBSP
MDM-25SBSP
DigiKey Part Number
1003-1291-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-25SBSP
Description
CONN MICRO-D RCPT 25POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (2-56)
Series
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Number of Rows
2
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C