TCJY157M010R0025E is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
150 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 2917 (7343 Metric) 25mOhm @ 100kHz
TCJY157M010R0025E
DigiKey Part Number
TCJY157M010R0025E-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCJY157M010R0025E
Description
CAP TANT POLY 150UF 10V 2917
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
150 µF
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
25mOhm @ 100kHz