BFHKI-1572+
DigiKey Part Number
3157-BFHKI-1572+TR-ND - Tape & Reel (TR)
3157-BFHKI-1572+CT-ND - Cut Tape (CT)
3157-BFHKI-1572+DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BFHKI-1572+
Description
LTCC BPF, 13.9 - 17.5 GHZ, 50
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15.7GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 3.6GHz Bandwidth 4dB 3-SMD, No Lead
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Mini-Circuits
Insertion Loss
4dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
3-SMD, No Lead
Frequency
15.7GHz Center
Size / Dimension
0.195" L x 0.144" W (4.95mm x 3.65mm)
Bandwidth
3.6GHz
Height (Max)
0.077" (1.96mm)