0430300001-10-B2-D
DigiKey Part Number
0430300001-10-B2-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300001-10-B2-D
Description
10" PRE-CRIMP A2016B BLACK
Customer Reference
Detailed Description
Black 22 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Black
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
40.0µin (1.02µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Socket
Number of Conductors
1
Length
10.0" (254.0mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 764
Check for Additional Incoming Stock
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
10" PRE-CRIMP A2016A ORANGE
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2016G GREEN
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2016L BLUE
10" PRE-CRIMP A2016N BROWN
10" PRE-CRIMP A2016R RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2016B BLACK
3" PRE-CRIMP A2016B BLACK
In-Stock: 370
4" PRE-CRIMP A2016B BLACK
5" PRE-CRIMP A2016B BLACK
6" PRE-CRIMP A2016B BLACK