SMLVT3V3
DigiKey Part Number
497-2496-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-2496-1-ND - Cut Tape (CT)
497-2496-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMLVT3V3
Description
TVS DIODE 3.3VWM 10.3VC SMB
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10.3V Clamp 200A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
EDA/CAD Models
SMLVT3V3 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
200A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Active
Capacitance @ Frequency
5200pF @ 1MHz
Operating Temperature
-25°C ~ 175°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V
Package / Case
DO-214AA, SMB
Voltage - Breakdown (Min)
4.1V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
10.3V