YFF21AC1H222MT0Y0N
DigiKey Part Number
445-175329-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-175329-1-ND - Cut Tape (CT)
445-175329-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YFF21AC1H222MT0Y0N
Description
CAP FEEDTHRU 2200PF 20% 50V 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF Feed Through Capacitor 50V 400 mA 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
YFF21AC1H222MT0Y0N Models
Category
Current
400 mA
Manufacturer
TDK
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Insertion Loss
30dB @ 70MHz ~ 2GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Feed Through
Package / Case
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Capacitance
2200 pF
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Height (Max)
0.039" (1.00mm)
Voltage - Rated
50V