F6W0.50BK300
DigiKey Part Number
1030-F6W0.50BK300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F6W0.50BK300
Description
SELF WRAP 1/2" X 300' BLACK
Detailed Description
Self Wrap 0.500" (12.70mm) X 300' (91.44m) Black
Length
300' (91.44m)
Series
Wall Thickness
0.027" (0.69mm)
Packaging
Spool
Operating Temperature
-70°C ~ 125°C
Diameter - Outside, Non-Expanded
0.500" (12.70mm)