F6W0.75BK50
DigiKey Part Number
1030-F6W0.75BK50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F6W0.75BK50
Description
SELF WRAP 3/4" X 50' BLACK
Detailed Description
Self Wrap 0.750" (19.05mm) X 50.00' (15.24m) Black
Length
50.00' (15.24m)
Series
Wall Thickness
0.027" (0.69mm)
Packaging
Box
Operating Temperature
-70°C ~ 125°C
Diameter - Outside, Non-Expanded
0.750" (19.05mm)