AMC1200STDUBRQ1
DigiKey Part Number
296-34975-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-34975-1-ND - Cut Tape (CT)
296-34975-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AMC1200STDUBRQ1
Description
IC OPAMP ISOLATION 1 CIRC 8SOP
Detailed Description
Isolation Amplifier 1 Circuit Differential 8-SOP
EDA/CAD Models
AMC1200STDUBRQ1 Models
Category
Current - Output / Channel
20 mA
Mfr
Voltage - Supply Span (Min)
2.7 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply Span (Max)
5.5 V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Amplifier Type
Grade
Automotive
Number of Circuits
1
Qualification
AEC-Q100
-3db Bandwidth
100 kHz
Package / Case
8-SMD, Gull Wing
Voltage - Input Offset
200 µV
Supplier Device Package
8-SOP
Current - Supply
5.4mA