THS4150IDGNR
DigiKey Part Number
296-13344-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-13344-1-ND - Cut Tape (CT)
296-13344-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
THS4150IDGNR
Description
IC OPAMP DIFF 1 CIRCUIT 8HVSSOP
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Differential Amplifier 1 Circuit Differential 8-HVSSOP
EDA/CAD Models
THS4150IDGNR Models
Category
Voltage - Input Offset
1.1 mV
Mfr
Current - Supply
17.5mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Output / Channel
85 mA
Voltage - Supply Span (Min)
4 V
Amplifier Type
Voltage - Supply Span (Max)
33 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Slew Rate
650V/µs
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Gain Bandwidth Product
340 MHz
Supplier Device Package
8-HVSSOP
-3db Bandwidth
150 MHz