SM15T10CAHE3/57T is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Direct
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 1 700
Datasheet
Direct
STMicroelectronics
In Stock: 3 394
Datasheet
STMicroelectronics
Similar
Littelfuse Inc.
Similar
Bourns Inc.
YAGEO
YAGEO
Bourns Inc.
Littelfuse Inc.
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 27
14.5V Clamp 103A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
SM15T10CAHE3/57T
DigiKey Part Number
SM15T10CAHE3/57T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM15T10CAHE3/57T
Description
TVS DIODE 8.55VWM 14.5V DO214AB
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
103A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Grade
Automotive
Type
Zener
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
8.55V
Voltage - Breakdown (Min)
9.5V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
14.5V