JN2FS10SLK-R
JN2FS10SLK-R
JN2FS10SLK-R
DigiKey Part Number
670-2025-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JN2FS10SLK-R
Description
CONN PLUG FMALE 10POS GOLD CRIMP
Detailed Description
10 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp
Series
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Packaging
Bulk
Features
Backshell, Coupling Nut, Rotatable
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Voltage Rating
200VAC
Operating Temperature
-20°C ~ 100°C