0430300001-10-W2-D
DigiKey Part Number
0430300001-10-W2-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300001-10-W2-D
Description
10" PRE-CRIMP A2016W WHITE
Customer Reference
Detailed Description
White 22 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Contact Finish
Tin
Series
Color
White
Contact Finish Thickness
40.0µin (1.02µm)
Contact End
Socket to Socket
Length
10.0" (254.0mm)
Additional Resources
In-Stock: 511
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
10" PRE-CRIMP A2016A ORANGE
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2016B BLACK
In-Stock: 764
10" PRE-CRIMP A2016G GREEN
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2016L BLUE
10" PRE-CRIMP A2016N BROWN
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2016W WHITE
3" PRE-CRIMP A2016W WHITE
4" PRE-CRIMP A2016W WHITE
5" PRE-CRIMP A2016W WHITE
6" PRE-CRIMP A2016W WHITE